Kino teatras "Spindulys"

Kino teatras „Spindulys“ – dviejų salių kino teatras, įsikūręs Kauno g. 13, Marijampolėje. Kino teatras Marijampolėje duris atvėrė 1971 m. (tuo metu vadinosi „Pergalė“), o dabartinį „Spindulio“ kino teatro vardą įgijo 1992 metais. „Spindulys“ yra vienintelis kino teatras Marijampolėje.

2001-aisiais kino teatras buvo modernizuotas: įdiegta nauja garso ir rodymo sistema „Dolby“, atsirado antra kino salė. Šiuo metu kino teatro 1-oje didžiojoje salėje yra 384 vietos, 2-oje mažojoje salėje – 53 vietos.

2011 m. kino teatre įdiegta skaitmeninė kino demonstravimo įranga, kurios dėka žiūrovai šiuo metu gali matyti naujausius filmus iš viso pasaulio jų premjerų dienomis, taip pat žiūrovams atsirado galimybė išvysti filmus ir trimačiu (3D) formatu.

2014 m. „Spindulyje“ pakeistos didžiosios salės kėdės naujomis, iš buvusių 455 vietų liko 384, tačiau buvo padidinti tarpai tarp kėdžių taip suteikiant žiūrovams didesnį komfortabilumą.

Nuo 2016 m. vasario mėn. „Spindulyje“ pradėta bilietų prekyba internetu (www.spinduliokinas.lt).

Kino teatras „Spindulys“ 2019 m. rudenį priimtas į Europos kino teatrų tinklą „Europa Cinemas“. Kino teatras atrinktas pagal pateiktą paraišką vertinant kino teatro lankomumą, filmų programą ir kino edukacijos veiklas jaunimui. Tapęs „Europa Cinemas“ nariu kino teatras „Spindulys“ yra matomas ne tik Lietuvoje, jis jau pažymėtas ir Europos kino žemėlapyje: https://www.europa-cinemas.org/en/cinema/5977-spindulys. Šis tinklas teikia pagalbą kino teatrams, rodantiems pakankamą kiekį Europoje sukurtų kino filmų, siūlo renginius ir iniciatyvas, skirtas jaunimui. Tai pirmas kino teatrų tinklas, orientuotas į europietiškus filmus. Šiuo metu „Europa Cinema“ tinkle yra 43 šalys, 1222 kino teatrai, apjungiantys  2990 ekranų.

Pagrindinis kino teatro tikslas yra tenkinti viešuosius interesus kultūros ir pramogų organizavimo srityse. Siekiant įgyvendinti šį tikslą, kino teatras propaguoja kino meną kaip kultūros sritį, viešai rodo kino filmus, skirtus įvairaus amžiaus ir skonio žiūrovams, rengia premjerinių kino filmų pristatymus, susitikimus su kino kūrėjais, organizuoja kino festivalius, renginius kino menui propaguoti (filmų retrospektyvos, specialios tematinės peržiūros, parodos, paskaitos, konferencijos), koncertus, rengia parodas. Kino teatre „Spindulys“ yra demonstruojami tiek komerciniai, tiek nekomerciniai nacionaliniai, amerikietiški, europiniai filmai.

Kino teatras dirba pirmadieniais–sekmadieniais.

Kasos darbo laikas:

Pirmadienį-ketvirtadienį
14:00 – 20:00
Penktadienį
14:00 – 22:00
Šeštadienį
10:15 – 22:00
Sekmadienį
10:15 – 20:00

 

Pietų pertrauka darbo dienomis 15:45 - 16:15 val.

Pietų pertrauka šeštadienį, sekmadienį 15:45 - 16:30 val.