Mažoji salė
19:30
Laisvos vietos: 24
Mažoji salė
19:30
Laisvos vietos: 24
Mažoji salė
19:30
Laisvos vietos: 24
Mažoji salė
19:30
Laisvos vietos: 24
Mažoji salė
19:30
Laisvos vietos: 24
Drama, Veiksmo, Trileris
N-16

FORPOSTAS The Outpost

Įgarsinimas: Anglų k. LT subtr.
Amžiaus cenzas: N-16
Sukurta: JAV
Režisierius: Rod Lurie
Vaidina: Orlando Bloom, Scott Eastwood, Caleb Landry Jones, Milo Gibson, James Jagger ir kt.
Trukmė: 2 Val. 3 min.

Apie legenda tapusį mūšį kariniame filme „Forpostas“, jų misija – išgyventi!

Nuo liepos 10 dienos kino teatruose, visų veiksmo filmų gerbėjų, laukia itin stipraus emocinio užtaiso karinis trileris – „Forpostas“. Tai didelės sėkmės sulaukusios JAV rašytojo Džeiko Taperio (Jacke Tapper) knygos „Forpostas – nepapasakota Amerikos drąsa“ ekranizacija,  stulbinanti ir tikra istorija apie drąsą, beprotišką strategiją bei širdis sukrėtusį kruviną mūšį. Tai kova, įėjusi į JAV istoriją, kuriai papasakoti susivienijo legendinių JAV kino ir pramogų pasaulio sūnūs – Milo Gibsonas (Melo Gibsono), Skotas Istvudas (Klinto Istvudo) ir Džeimsas  Džiageris (Miko Džiagerio). Taip pat kino juostoje  išvysime puikiai visiems žiūrovams pažįstamą kino žvaigždę – Orlando Blumą.

Tikrais įvykiais paremta kino juosta nukels žiūrovus į Kamdešo miestą Afganistane, kur 2009 metais vyko kruviniausios tų metų kautynės tarp JAV karininkų ir Talibano kovotojų.

54-iems amerikiečių kariams, dalyvavusiems beprotiškoje talibų karinėje atakoje Kamdeše, 2009 metų spalio 3 diena, įsirėžė į atmintį visiems laikams. Itin atšiauriame ir kalnuotame Afganistano regione, naktį užėmę pozicijas kalnų šlaituose, talibai surengė pasalą prieš JAV karinę bazę  – „Combat outpost Keating“. Brėkštant rytui intensyvi reaktyvinių granatų ir minosvaidžių švino kruša pasipylė į slėnyje įsikūrusią stovyklą. Apie 300 talibų stojo prieš 54 – amerikiečius ir 2 latvius. Paryčiui prasidėjus atakai, beveik iškart užpultas stebėjimo punktas, o 48 – ąją atakos minutę „Keatingo“ posto perimetras pralaužtas 3-jose vietose.

Absoliutus jėgų ir karinės technikos disbalansas tik trumpam išmušė JAV karininkus iš pusiausvyros. JAV karininkų būrio strategai  – leitenantas B. Keating‘ui (akt. Orlando Blumas) ir seržantas K. Romesha (akt. Skotas Istvudas) kartu su būriu priversti susitelkti nepažeistuose pastatuose ir vykdyti žiedinę gynybą bei kontrataką… Pagalbos laukti nėra kada… Dabar jų tikslas vienas – išgyventi…